mężczyzna siedzi i trzyma się za głowę

Nietrzymanie moczu – jak radzić sobie z tym problemem?

Nietrzymanie moczu to powszechny i jednocześnie krępujący problem, który negatywnie odbija się na samopoczuciu i życiu towarzyskim. Jak radzić sobie z tą przypadłością? Kiedy korzystać z wkładek higienicznych na nietrzymanie moczu, a w jakich sytuacjach lepszym wyborem będą majtki chłonne?

Nietrzymanie moczu – powszechny problem wśród kobiet

 

Choć nietrzymanie moczu dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, zdecydowanie częściej rozwija się właśnie u tej pierwszej grupy. Może mieć postać mimowolnego popuszczania niewielkiej ilości moczu lub też niemalże całkowitego, nieintencjonalnego opróżniania pęcherza. Nietrzymanie moczu to poważna dolegliwość, która wpływa na spadek samooceny, ograniczenie aktywności fizycznej, a w zaawansowanej postaci prowadzi również do unikania kontaktów społecznych i seksualnych. 

 

W leczenia nietrzymania moczu istotne miejsce zajmują wyroby chłonne, takie jak wkładki, pieluchomajtki czy też majtki chłonne na nietrzymanie moczu – Apteka dla Rodziny oferuje różnorodne produkty, które skutecznie maskują problem. Dobrze dobrany wyrób chłonny nie tylko chroni przed zabrudzeniem odzieży i niweluje zapach moczu, ale również zapobiega podrażnieniu skóry i rozwojowi odparzeń. Produkty te są dyskretne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Oprócz wyrobów chłonnych, wskazane jest regularne ćwiczenie mięśni dna miednicy. W ciężkich przypadkach, lekarz może zalecić stosowanie odpowiednich preparatów dostępnych na receptę.

Wyroby chłonne na nietrzymanie moczu – jak je prawidłowo dobrać?

 

Wkładki anatomiczne na stronie aptekadlarodziny.pl przeznaczone są głównie dla osób zmagających się z lekkim lub średnim nietrzymaniem moczu. Dostępne są zarówno wkładki dedykowane dla mężczyzn, jak i produkty stworzone z myślą o kobietach. Wkładki różnią się poziomem chłonności, który jest przedstawiany np. przy pomocy zamalowanych kropelek. Im jest ich więcej, tym bardziej chłonne są dane wkładki. Wyroby te są cienkie i wyglądem przypominają zwykłe wkładki higieniczne. 

 

Przy bardziej nasilonym problemie z popuszczaniem moczu warto sięgnąć po majtki chłonne lub pieluchomajtki. Z majtek chłonnych korzysta się tak, jak ze standardowej bielizny. Są one szczególnie polecane osobom sprawnym, mobilnym. W przypadku osób leżących, zazwyczaj lepiej sprawdzają się pieluchomajtki. Produkty te są odpowiednie dla osób ze średnim lub ciężkim nietrzymaniem moczu

 

Wkładki, majtki chłonne i pieluchomajtki na nietrzymanie moczu muszą być odpowiednio dobrane, aby mogły efektywnie spełniać swoje zadanie. Wybór produktu o zbyt małej chłonności może skutkować przeciekaniem, a korzystanie z wyrobu o zbyt dużej chłonności może być niekomfortowe dla pacjenta. Szeroki wybór wkładek higienicznych można znaleźć na stronie wkładki higieniczne – aptekadlarodziny.pl.